Dubai – sport na středním východě

zajímavosti v Dubai


golf v dubai
Golf v Dubai - populární sport

Dubai – sportovní centrum na středním východě

Nabídka sportovních aktivit v Dubaji je srovnatelná s nejlepšími středisky v Evropě a Asii. Přibližně 60% obyvatel pracuje v této oblasti, a že mají co nabídnout: od hloubkového potápění po bruslení, ale také golf či lyžování na písečných dunách v poušti. Pravidelné sportovní akce lákají osobnosti z celého světa, konají se zde například nejdražší koňské dostihy na světě - Dubai World Cup, nebo Dubai Tenis Open.

V Dubaji máte jedinečnou možnost zahrát si tenis či golf na místech, která vyhledávají i největší světové sportovní hvězdy.  Zdejší úžasné trávníky vyhledávají takové hvězdy jako například Tiger Woods, Ernie Els či Colin Montgomerie. Zdejší golfové kluby poskytují nejvyšší kvalitu služeb a prvotřídní podmínky pro skvělý zážitek ze hry.

golf v dubai dubaj

Koňské dostihy jsou považovány za nejdražší světový šampionát, s neuvěřitelnou dotací  6 miliónů amerických Dolarů. Závody se odehrávají na okruhu Nad al Sheba, který je vzdálený 10 minut cesty autem z centra města a jsou určené široké veřejnosti bez rozdílu společenské vrstvy a to díky vstupnému zdarma. Můžete zde tak vidět nablýskaná lóže šejků až po skupinky domorodců, kteří si zde užívají picknicku na dekách.

Navštěvníci často vyhledávají jízdu na velbloudech a právě to jim nabízí Pouštní safari, cesta mezi písečnými dunami či strávení noci pod hvězdami noční oblohy jsou bezesporu nezapomenutelným zážitkem.

Dubaj nabízí vše co si kdokoli může přát: skydiving, surfování na písečných dunách, povalování na úchvatných plážích či potápění v teplých vodách zálivu. Žádné přání zde není nesplnitelné. Dubaj je zkrátka skutečným centrem sportu na Středním východě.