Potápění v Dubaii

zajímavosti z Dubaie


scuba diving
Krása podmořského světa

Potápění v Sabě

Podmořský svět v městské části Saba je skutečně dechberoucí. Pod hladinou se otevírá neuvěřitelný prostor bohatý na korály a čilý podmořský život. Ve zdejší oblasti se vyskytují obrovské populace pestrobarevných tropických ryb, stejně jako i obrovští jednotlivci.

Lávové tunely a horké prameny připomínají potápěčům vulkanický původ ostrova.  Malá závětrná strana poskytuje mírnou střední hloubku Na malé závětrné straně, kde je příjemná střední hloubka, se vyskytují členité výstupky a prohlubně. Podél okraje Sabské podvodní strmé stěny mohou potápěči pozorovat želvy a rejnoky všech tvarů a velikostí. Jelikož je ostrov tak malý, potápěčské lodě mohou dosáhnout všech míst během pár minut.

scuba diving diving

Sábský podmořský park

V roce 1987 byly v oblasti pro potápění pevně ustanoveny přepisy pro místa kotvení, regulaci užívání, údržbu a přísné ochranné předpisy. V této době zde však bylo stále jen málo potápěčů. Nařízení nyní regulují nápor potápěčů a zabraňují zničení života na útesu.
Všechny potápěčské operace se řídí pravidly parku a těží ze zdejšího neustálého výzkumu a vzdělání. Každý týden jsou představovány informace, které informují potápěče o jedinečnostech podmořského světa v Sabě.

Sabský podmořský park obdržel několik dotací a stal se tak jediným parkem svého druhu na světě, který je plně soběstačný pro všechny své operace.Park se rozkládá kolem panenského ostrova, kde jsou úžasně průzračné vody, členité mořské dno i podmořské hory. Saba je spící vulkán, který roste strmě z moře. Hloubky 1000 stop a více se rozkládají na území jedné a půl míle od pobřeží. Místa blízko pobřeží však také nabízejí velmi zajímavé a extrémní potápění, avšak potápění mimo pobřeží ve vás zanechá nepopsatelný zážitek.   

Potápěčské obchody
V Sabě působí tři zavedení, plně vybavení provozovatelé potápěčských služeb, kteří každodenně vozí potápěče z celého světa na ty nejúžasnější místa pro potápění ve zdejším podmořském parku. Jedná se o certifikované agentury, které také poskytují potápěčské kurzy všech stupňů obtížnosti. Instruktoři také napomáhají sbírat data pro potřeby parku a také kontrolovat dodržování pravidel a regulaci.

Centrum hloubkového potápění
Vroce 1981 vzniklo v Sabě centrum hloubkového potápění jako první ostrovní „potápěčský obchod“, aby se podělil s ostatními lidmi o přírodní krásy zdejší oblasti jak nad, tak i pod hladinou moře.