Dubai Waterfront

waterfront

Na pobřeží v Dubaji vyroste v blízké budoucnosti ohromující projekt. Jedná se o obří soubor průlivů a ostrůvků, které budou hustě pokryty luxusními hotely a byty. Mořské pobřeží Dubaje se tak prodlouží o neuvěřitelných 800 kilometrů a nabídne tak 250 mistrovsky navržených ostrůvků. Rozlohou bude projekt větší než Manhattan a výrazně změní současnou tvář Dubaje.

Tvůrcem projektu bude světové společenství pro obyvatele a turisty, symbolizující fenomenální růst Dubaje. Projekt dunajského pobřeží se jisto jistě zapíše do historie jako největší uměle vytvořená stavba na světě. 70 kilometrů kanálů bude protkáno pouští a zároveň bude široký oblouk uměle vytvořených ostrovů chránit blízké „palmové souostroví“ Palm Jebel Ali. Přístav bude hlavním centrem obchodu a zábavy, v jeho okolí se vyrostou budovy s pestrou škálou využití od komerčních budov, přes obytné až po místa určená k odpočinku a příjemnému strávení volného času.

dubai

Základem obřího projektu Dubajského Pobřeží je 10 zón, z nichž každá bude využita jiným způsobem. Celá oblast se bude honosit svým vlastním městským centrem, jehož dominantou bude Al Burj, tedy jeden z nejvyšších mrakodrapů světa, který byl navržen tak, aby reflektoval závratný růst Dubaje. Projekt nabídne luxusní letoviska a exkluzivní hotely, včetně podvodního hotelu Hydropolis, stejně jako obchodní, zábavní a kulturní centra.  

Na „Pobřeží“ bude vybudováno ohromné množství cest a vodních kanálů, 5 km2 korálového útesu a celkově tak vznikne 850 km nového mořského pobřeží. Celková ubytovací kapacita projektu se odhaduje na 400 000 lidí.