Dubai Pearl

 

Dubai Pearl (Dubajská perla) je ohromující projekt, který se bude rozkládat na ploše téměř jednoho milionu čtverečních metrů. Projekt zahrnuje výstavbu bytových domů, hotelu, komerčních a správních zařízení na kruhovém „pódiu“ o průměru 500 metrů.

V Dubai Pearl vyroste 6 výškových budov s dvěma tisíci byty. Bude se jednat o jedno-, dvoj-, troj- a čtyřpokojové apartmány, dvoupodlažní byty a ateliéry. Tyto výškové budovy zahnují Mahara Tower (52 podlaží), Luluwa Tower a Jumana Tower.

dubai-pearl

Hotely
V Dubai Pearl budou 3 luxusní hotely, samozřejmě také ve výškových budovách. Celkem budou nabízet 1500 pokojů. 2 hotely budou ohodnoceny čtyřmi hvězdičkami a ten třetí se 720 pokoji ponese 5 hvězdiček a bude patřit švýcarské skupině Mövenpick.

Správní budovy
Krom obytných domů a hotelů zde vyrostou i dva mrakodrapy pro správní účely. Celkové prostory dosáhnou 2 miliónů čtverečních metrů rozložených do 45 podlaží, 1,2 milónů metrů čtverečních pro komerční účely (Nákupní centrum Dubai Pearl), 700 000 m2 plochy pro různé expozice (Technospace), hala umění s kapacitou 1 800 míst (Royal Hall) a 250 metrů dlouhý (100 000 m2) bulvár určený pro umělce a výstavy ( Art Galleria)

Mezi další vybavení v Dubai Pearl patří volná užitková plocha, šestipodlažní kryté garáže, 24-hodinová ostraha, sportovní zařízení, lázně, tělocvičny a mnoho dalších výhod, které zaručují luxusní životní styl.
Projekt, který bude stát 1,3 miliardy amerických Dolarů, bude stát na spojnici dvou hlavních komunikací, které vedou ke „kmenu“ palmových ostrovů Palm Jumeirah.

dubai pearl