Nakupování v Dubaii

zajímavosti z Dubaie


nakupování
Nákupní centrum v Dubai - jedno z mnoha

Dubai – Hlavní město nakupování středního východu

Jedna z největších atrakcí pro návštěvníky Dubaie jsou bezesporu možnosti nákupu. Město nabízí nejlepší možnosti v oblasti obchodu, hlavní výhoda je bezesporu malá daň. Dubai nabízí uzavření velmi výhodných koupí nepředstavitelné hodnoty. Většina produktů nejvyhlášenějších značek jsou v Dubai k dostání levněji než v zemi jejich původu.

Pro ty z Vás, kterým je nakupování koníčkem, nabízí Dubai celou řadu příležitostí rozvinout své schopnosti a dovednosti především v oblasti smlouvání. Ve městě naleznete nespočet rozlehlých moderních nákupních center, které uspokojí potřeby každého spotřebitele. Módní butiky, zlatnictví a klenotnictví, elektronika, nábytek a umělecká díla vyzývají k nákupu i ty nejotrlejší. Hlavní nákupní zóny v Dubaji naleznete pod jmény např.: Al Rigga Road, Karama, Al Dhiyafa Road, Bani Yas Square, Wafi, BurJuman Center, Lamcy Plaza, Al Dhiyafa Center, Karama Center, Al Rais Shopping Mall, Dune Center, Al Hana Center, Al Khaleej Center a Holiday Center. Zde jmenované patří mezi největší komplexy. Ovšem jako vše co se týče tohoto města, vše se každým dnem mění a stále přibývají další a další.

Oblíbená nákupní střediska jsou však více než jen místem pro  nakupování; během večerů a o víkendech se tyto centra stávají místem setkávání přátel v příjemných restauracích, barech či jiných zařízení, které střediska nabízejí. Pro našince je to velmi pěkné spestření.

Nakupování na tržnicích je velmi výhodné a smlouvání je snad jako všude v arabském světě přímo vyžadováno. Dalo by se říci, že ceny jsou k tomu již přizpůsobeny. Obchodníci sami počítají stím, že s Vámi budou smlouvat. Samotné smlouvání v rušné arabské atmosféře nabízí zákazníkům vzrušující pocit z nakupování. V  klikatých uličkách naleznete ohromující množství zboží – od zlata a nejmodernější elektroniku, kamery, fotoaparáty a hodinky až po koření, vybavení domácnosti a sportovní potřeby.

nakupování v dubai

Opravdu úchvatné jsou zážitky z nakupování zlata v centru Gold Souq v Deiře, kde se nachází 250 zlatnictví. Dubaj je známé jako “město zlata“ a po procházce podél Zlaté tržnice uznáte, že je tento titul zasloužený.

Tržnice je lemována obchůdky naplněnými třpytivými a zářivými ozdobami z 18, 21, 22 a 24 karátového zlata. Jakýkoli představitelný tvar a design zlatých náramků, prstenů a náhrdelníků jsou k dostání podle mezinárodní denní sazby za zlato.

 


Zpět - Dubai