Nejvyšší budova světa

nic není nemožné - Burj Dubai


Dubai (Dubaj) - město neomezených možností. Jak už určitě víte, snaží se toto město mít před vším co nabízí předponu NEJ. A nyní se zaměříme na NEJvyšší budovu světa. Tu začala stavět firma Emaar Properties. Z architektonického hlediska se tvar budovy Burj Dubai podobá pouštní rostlině a je zdoben motivy islámské architektury. Stavební firmou, která budovu staví, je korejská společnost Samsung Corporation - největší stavební firma v Koreji a šestá největší stavební firma na světě v oblasti výškových staveb.

burj dubai

Po dokončení změní tato nová výšková budova vzhled Dubaje, hlavního města Spojených Arabských Emirátů. Budova Burj Dubai se s výškou více než 700 m (2297 stop) a více než 160 podlažími stane nejvyšší budovou na světě, když bude o více než 200 m (656 stop) vyšší než dosavadní nejvyšší budova světa - Taipei Financial Center se 101 podlažími.

V budově bude 66 výtahů a eskalátorů, včetně 20nejmodernějších výtahů, které se vyrábějí. Dvoupatrové výtahy s kapacitou 23 osob na patro se stanou nejvýše jezdícími výtahy s nejdelší jízdní dráhou a budou patřit mezi vůbec nejrychlejší výtahy jezdící rychlostí 10 m/s (více než 20 mil/h).

Na celkové ploše 460.000 metrů čtverečních se v budově Burj bude nacházet první hotel sítě Armani Hotels, luxusní byty a rezidence, prvotřídní restaurace a centra zábavy a volného času. Budova Burj Dubai se nachází v samém srdci Dubaje a je součástí urbanistického projektu, v rámci kterého vzniknou na pozemku o rozloze 500 akrů komerční objekty, nákupní centra, restaurace, centra pro volný čas, bytové objekty a hotely, spolu se zelenými prostranstvími, jezírky, fontánami a dalšími vodními prvky. Rozpočet celého projektu je 20 miliard dolarů.

Již nyní si můžete koupit jeden ze stovek apartmánů. Cena není nikterak vysoká.. Ty nejlevnější začínají na ceně něco málo přes 12,5milionu korun. Kdyby jste skutečně o koupi uvažovali, můžete se podívat sem.

nejvyšší budova světa